Dolný Smokovec - Vysoké Tatry

1
Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej náročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá.
2
Odporúčame Aquacity v Poprade (12 km), kde je pre našich hostí ponúknutá zľava15% alebo tiež termálne kúpalisko Vrbov (17 km).
Niečo aj pre milovníkov golfu, ktorí nepohrdnú špičkovým golfovým areálom Black Stork. K dispozícii je 27-jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), driving range, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia a golfový simulátor; samozrejmosťou je požičovňa golfovej výstroje, golfová škola, individuálne tréningové hodiny.
Pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok je pozemná lanovka, ktorej kabíny sú poháňané pomocou ťažného lana. Po jednokoľajovej 2km dlhej dráhe vždy vyrážajú na cestu proti sebe dva vagóny, ktoré sa v strede dráhy na krátkom rozdvojenom úseku navzájom obchádzajú.
Starý Smokovec je od Poľany iba 10 minút chôdze. Zo Starého Smokovca odporúčame túry na Sliezsky dom, Zamkovského chatu či náročnejšiu túru na Slavkovský štít.
Slavkovský štít je turistami vyhľadávaný vyhliadkový štít a má široký, rozložitý vrchol na konci juhovýchodnej rázsochy, ktorá vybieha z Východnej Vysokej. Na severe do Veľkej Studenej doliny spadá množstvom strmých rebier a roklín, kým na juhu je v celej časti sutinoviskom.
Boli ste už vo Vysokých Tatrách ? Vyberte si LA Chatu
Naše okolie ?